Pondělí, 5 prosince, 2022

Potřebuji k prodeji svého bytu realitního makléře, nebo to zvládnu sám?

Více článků

V dnešním světě najdete na internetu návody téměř na všechno. Ne vždy však můžete dosáhnout stejného výsledku jako zkušený profesionál. Nevíte, jaký postup zvolit při prodeji bytu, a tápete: Potřebuji k prodeji svého domu realitního makléře? V následujících bodech se dozvíte více o výhodách oslovení realitní kanceláře.

Zaměřte se na to, co je pro vás důležité

Vaše každodenní práce by vám ztěžovala predaj bytu Nitra a odpovídání na telefonáty, e-maily a SMS. Jste ochotni zvednout telefon, kdykoli o vás někdo projeví zájem? Nemusíte v tom být sami.

Vzhledem k množství osobních a pracovních povinností máte štěstí, když se vám podaří vtěsnat do svého rozvrhu hodinu spinningu nebo čas na odpočinek. Realitní makléř se může 100% soustředit na prodej vašeho domu nebo bytu a zajistit vám nejlepší nabídku.

To je jen několik z mnoha únavných úkolů, které za vás udělá realitní makléř:

Plánování a organizace prohlídek

Přijímání telefonátů od potenciálních kupujících

Pořizování fotografií a vytváření atraktivní nabídky

Sdílení na sociálních sítích

Vytvoření nejlepší nabídky

Většina majitelů domů a bytů uvažuje o samostatném prodeji ve snaze ušetřit peníze. Tím, že se zbaví zprostředkovatele, předpokládají, že si mohou ponechat náklady na provizi. To však není vždy pravda. Z nedávného výzkumu vyplývá, že prodejní cena domů prodávaných vlastními silami je výrazně nižší než cena domů prodávaných s pomocí agentury. Kromě dlouholetých profesních zkušeností má makléř odborné znalosti místního trhu a transakcí v oboru, což mu dává značnou výhodu.

Spěcháte s prodejem?

Makléři mají ostré vyjednávací schopnosti a rozsáhlé znalosti o aktuálním trhu. Kromě toho mají bohaté kontakty, které jim jistě umožní prodat váš dům rychleji než vy. A i kdybyste svůj byt prodali v krátké době, museli byste rozhodně jít s cenou dolů. Díky realitnímu makléři se to nestane.

Před prodejem bytu zhruba zkontrolujte jeho stav. Bude potřeba oprava vody nebo provést jiné zásadní zásahy. Pokud si troufáte prodat byt sami, oblečte si imaginární vojenské oblečenie a připravte se na boj. Je pravda, že nikdy nemůžete předvídat, jak bude skutečný prodej probíhat. Možná o tom ani nebudete vědět a už budete mít v ruce dobrou nabídku. V opačném případě se můžete obrátit na realitní kancelář a požádat ji o pomoc.

Foto: elements.envato.com

- Reklama -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články