Sobota, 22 ledna, 2022

V dvoupatrovém bytě se střídají materiály i styly, přesto je vše v estetické rovnováze

Více článků

Byt měl několik výhod už od začátku – orientace na všechny čtyři světové strany, dvě podlaží, které se daly jednoduše funkčně oddělit, terasy orientované k lesu. Nejzajímavější je však žonglování s materiály a prvky různých stylů.

Ralu Dofin a Radu Dofin, rumunští interiéroví designéři, kteří pracují pod názvem Dofinteriors nedávno ukončili interesantní projekt. Nazvali ho „Estetická rovnováha“ a když si podíváte fotografie, hned zjistíte proč.

Přízemí bytu tvoří denní část, jejímž základem je hlavní obytná zóna, na patře se nacházejí ložnice. Přechod mezi přízemím a horním podlažím pocítíte přímo bytostně, protože si navzájem kontrastují.

Obývák s dřevěnou stěnou
Jak podlahu do obývacího prostoru složeného z obývacího pokoje, kuchyně s jídelním koutem a koupelny, použili mikrocement. Zdroj: Dofinteriors

Noční část sestává ze tří ložnic, hobby místnosti a dvou koupelen. Architekti jako podlahový materiál horního podlaží vybrali přírodní dubové dřevo, kvůli jeho kráse a harmonickému vyzařování. Jak podlahu do obývacího prostoru složeného z obývacího pokoje, kuchyně s jídelním koutem a koupelny, použili mikrocement. Tento materiál je všestranný, praktický a díky speciální textuře vytváří jednotné pozadí se stěnami. Soulad zvýrazňuje siluety nábytku.

Východ z kuchyně do obýváku
I když je kuchyň v přímém spojení s obývákem, v případě potřeby se dá oddělit skleněnými dveřmi s kovovým rámem. Zdroj: Dofinteriors

Prvky minimalismu zahřívá přírodní dřevo a terakota

Minimalismus naznačují bílé stěny a pocit tepla dává přírodní dřevo a terakotová barva vložena do aranžmá. Surové přírodní dřevo najdete iv zařízení – čelo postele v hlavní ložnici je vyrobeno z regenerovaného dřeva ze stromů liči z Bali, lavice za pohovkou je vyrobena z dubového dřeva, dřevo najdete iv dekoracích.

Přečtěte si také
I sídlištní byt může být krásný! Štvorizbák v Košicích sladily v přírodním duchu
Mimochodem, zmíněnou lavici na požádání vytvořil rumunský umělec ručně. Tyto přírodní kousky vnášejí do bytu jedinečnost a zvláštní eleganci. Zároveň upozorňují na touhu autorů vložit do konceptu moudrost přirozené jednoduchosti japonské estetiky wabi sabi.

Pokoj s výklenky a osvětlením
Podlahový materiál horního podlaží tvoří přírodní dubové dřevo, kvůli jeho kráse a harmonickému vyzařování. Zdroj: Dofinteriors

Svítidla z rýžového papíru, ruční práce

Srdcem bytu je otevřený obývací prostor uspořádaný kolem modulární pohovky s dvojnásobnou hloubkou. Je místem odpočinku mezi různými tvary, texturami a barvami. Působivé jsou i svítidla ručně vyrobené z rýžového papíru na způsob tradiční japonské lucerny. Díky prosklení, které vede na terasu, je celý prostor zalitý světlem. Jak estetický důraz působí záclony a závěsy. Jsou v každém pokoji otočené k lesu a vytvářejí jakýsi rám přírodního obrazu.

- Reklama -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články