Sobota, 22 ledna, 2022

Jak vytvořit z velké dětského pokoje dva menší

Více článků

Práce a vyučování z domu vyžadují větší nároky na soukromí a osobní prostor každého člena rodiny. A přesně to byl důvod tohoto „řezu“ pokojem. Z jedné prostorné vznikly dvě, přičemž oběma zůstal dostatek místa na jejich účel.

DIY projekt redaktorky Kateřiny

Původně měla dětský pokoj atypický půdorys přibližně 4 × 7,5 m, na jedné straně se zužující se stěnou. Rozhodli jsme se ji rozdělit přes střed na dvě části pomocí sádrokartonové příčky. Na začátku se jevilo jako problematické velké zasklení směrem do zahrady přibližně uprostřed dlouhé stěny. Jenže nakonec jsme sádrokartonovou příčku potáhli rovně od středu zasklení s tím, že v aktuální dětském pokoji se dá stále otevírat a do druhé, menší pokoje, i přesto, že mu příčka ubrala pár centimetrů ze šířky, přivádí dostatek světla a výhled z postele na obrovský strom v zahradě.

Příčku jsme z obou stran vytapetovali tapetou s motivem dřevěných desek s modrým nádechem. Do stěny jsme osadili jednoduché dřevěné dveře z Hornbachu, které jsme natřeli tak, aby splývaly s tapetou, protože jedny dveře v pokoji už jsou a nechtěli jsme, aby se vizuálně „bili“.

Podkrovní prostorný pokoj v našem domě o rozloze přibližně 30 m2 během deseti let změnila svou funkci už několikrát. Nejdříve sloužila jako ložnice s částí pro dětskou postýlku a přebalovací pult. Pak se stala na několik let společnou dětským pokojem oba syny s velkorysým hracím prostorem uprostřed. Když starší syn usoudil, že je čas na soukromí a zařídili jsme mu vlastní pokoj, královský prostor dětského obýval mladší syn sám.

Dětský pokoj, ve které nikdy nebude nuda
Současná doba, kdy každý z nás potřebuje soukromí na on-line vyučování, práci, koníčky i relax více než kdykoliv předtím, nás donutí zamyslet se, jak vytvořit v domě další prostor navíc, který bude sloužit jako pracovna, pokoj pro hosty případně jen jako taková „zašiváreň“, když toho bude na někoho z nás příliš. A tak jsme mladšímu pokoj trochu „ostříhaly“. Výsledkem jsou dvě menší, ale mnohem útulnější pokoje.

Prostor mezi dvěma dveřmi jsme využili na zavěšení obrázků s mořskou tématikou a jelikož syn má věčný problém ukládat si věci do komody, vyrobili jsme mu takovýto jednoduchý věšák z dřevěné latě a různých kuchyňských keramických a dřevěných úchytek, co jsme doma našli. Mikiny a batohy se už nepovalují kádě-tudy po pokoji a navíc to i pěkně vypadá, takže win-win pro všechny.

- Reklama -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články