Pondělí, 5 prosince, 2022

Jak stolovat v malé kuchyni

Více článků

Pokud disponujete malou kuchyní, a přesto byste rádi využili její potenciál na maximum, pomůže vám v tom několik chytrých designových triků.

Z hlediska designu jsou jídelní stoly chytrým způsobem, jak vytvořit iluzi větší kuchyně, a to díky světlu, které vyzařuje prázdný prostor pod stolem. V důsledku toho se vytvoří efekt většího půdorysu, díky kterému bude vaše kuchyně větší a jasnější. Jídelní stůl v malé kuchyni tedy není tabu. Základem je ale vybrat ten správný. 

Zaoblené hrany a křivky

Na měkkých hranách v designu je něco, co dělá kusy nábytku méně tísnivými, zvláště v malých kuchyňských dispozicích. Malý kuchyňský stůl s kulatými nebo alespoň zaoblenými hranami pomůže vytvořit pocit prostoru. Totéž platí pro židle, které si vyberete. Volba kulatějších designů automaticky způsobí, že budou méně rušit prostor. Malý kuchyňský stůl se nejlépe používá jako víceúčelový povrch – od malého kuchyňského ostrůvku až po malý jídelní stůl. Vyberte si design malého kuchyňského stolu, který se hodí pro všechny druhy kuchyňských úkolů. A bude-li rozkládací, nebo pojízdný, ještě lépe. 

Chytrý design vyřeší vše

Volba lehkého designu zajistí, že se stolem bude možné snadno manévrovat po prostoru a vytvoří pocit svobody. Pohyblivý kuchyňský nábytek pomáhá prostoru malé kuchyně, protože je méně omezující.

Když je prostor omezený, chytrý design je nutností. Chcete-li si dovolit prostor pro malý kuchyňský stůl, zkuste hledat multifunkční design, který se hodí jako nápad na úložné prostory. Spodní strana stolu může obsahovat úložné přihrádky, do kterých se vejdou prostírání, nádobí a kuchyňský nepořádek – v případě potřeby dokonce i notebooky a nezbytnosti domácí kanceláře. Chytrý design také pojme židle, když se nepoužívají, aby nezabíraly cennou podlahovou plochu. Pomoci s výběrem vám může web iodesign.cz/, kde najdete více než dvě stě různých variant jídelních stolů. 

Sladěné barvy, minimum nábytku a doplňků

Pokud si vyberete desku v podobném stylu jako kuchyňská linka, vytvoří dojem prodloužení pracovní desky. Stejně tak pokud máte jídelní stůl rozkládací, nebo sklopný ke stěně, ušetříte spoustu místa. Když je prostoru málo, pomůže omezit nábytek na minimum, aby se zabránilo pocitu přeplněnosti. Řešením je designový nábytek, který je často vyráběn s nápadem a jeho designér se soustředil nejen na to, a by měl stůl čtyři nohy, ale hlavně na to, jak bude působit v prostoru, nakolik může být multifunkční a jak jej můžete využít. Základem je ale promyslet si, jak chcete svou kuchyni používat a nábytek vybírat s rozmyslem. 

Previous articlePotřebuji k prodeji svého bytu realitního makléře, nebo to zvládnu sám?
Next articleVybíráte podlahu do dětského pokojíčku? Máme pro vás tip od Supellexu
- Reklama -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články