Sobota, 22 ledna, 2022

Jaký je postup při zřízení hypotéky? Projděte si to krok po kroku s námi

Více článků

Vybrat nejvýhodnější hypotéku je důležité – nevybíráte si nové boty, ale produkt na desítky let. Na co si dát pozor při jejím hledání, čím začít, ale i další užitečné rady najdete v našem článku.

Čím začít při výběru hypotéky

Prvním krokem je vědět, na co potřebujete hypotéku – podle toho si vyberete pro vás tu nejvýhodnější: účelovou, bezúčelovou nebo zápůjční. Pokud plánujete kupovat dům, nejvhodnější je účelová, pokud chcete získat výhodnější podmínky splácení již existujícího úvěru, vyberte si zápůjční. Jak však poznat tu nejvhodnější? Udělejte si průzkum trhu, skvělým pomocníkem je Hypokalkulačka. Nesoustřeďte se však pouze na výši úroků, ale podívejte si i další poplatky, které mohou promíchat pořadí. Následně si vyberte 3 či 4 nejvýhodnější a v těchto bankách si nechte vypracovat konkrétní nabídku pro vaše potřeby a možnosti.

Co je dobré vědět před uzavřením smlouvy

Jednou z nejdůležitějších informací je, že hypoteční úvěr musíte splatit před dosažením důchodového věku. Velmi dobré je udělat si i vlastní mikroanalýza výdajů pro správné nastavení výšky splátek. V případě, že se vaše jméno nachází v úvěrovém registru, hypotéku podle zákona získat nemůžete. Jaké poplatky by vás měli zajímat? Určitě výška pojištění hypotéky i vaší nemovitosti, částka za vedení účtu či poskytnutí úvěru. Nezapomeňte se informovat io postupu vypracování znaleckého posudku.

Jak pokračovat dál

Pokud máte vybraný hypoteční úvěr a banku, připravte si potřebné doklady a podepište pojištění na založenou nemovitost. Po splnění těchto náležitostí, podejte žádost o úvěr – dnes už můžete vyřídit hypotéku online, kterou nabízí ČSOB. V případě, že vám bude schválen úvěr, připravte se na podpis smlouvy, po kterém banka převede peníze na váš nebo účet prodávajícího – jestliže prostředky plánujete využít na koupi nemovitosti. A po tomto kroku vás čeká stěhování do nového.

- Reklama -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články