Sobota, 22 ledna, 2022

Sousedům se do zahrady dívat nemusíte

Více článků

Otevřený prostor má svůj šarm a výhody. Ale nežijeme v dokonalém světě, a tak se většina z nás snaží své nemovitosti ochránit před nejrůznějším nebezpečím kvalitním plotem nebo zdí. Důvody na výstavbu pevného plotu ale nejsou jen bezpečnostní. Například si nadevše vážíte soukromí nebo už máte dost pohledu na sousedovu zahradu.

Nejen optická, ale i zvuková zábrana

Plné ploty mají ještě jednu výhodu, a to zvukovou izolaci pozemku. Rušná ulice nebo výskajúce děti od sousedů vás zkrátka nemusí tolik rušit při nedělní odpolední siestě, když postavíte dostatečně vysoký zeď. Poměrně dobrou zvukovou bariéru tvoří živé ploty z populárních tújí. Každý, kdo je měl, ví, že tuje dokáží po pár letech spolknout pěkný kus vašeho pozemku. To se vám s klasickým plotem nestane. Naopak, namísto kompaktního živého plotu můžete dát přednost vzdušné a různorodé zeleni, která oživí vaši zahradu nejen vizuálně, ale přitáhne i různé drobné živočichy, jako je hmyz a ptactvo.

plotové systémy PRESBETON Nova, s.r.o.

Vyberte trvanlivý a snadno udržovatelný materiál

V posledních letech si zákazníci oblíbili plné betonové ploty. Beton vyniká trvanlivostí a odolností proti mechanickému poškození, způsobenému nešetrným zacházením, nebo v naší zeměpisné šířce i působením velkých teplotních výkyvů. Na rozdíl od kovových či dřevěných variant je téměř bezúdržbový. Současné výrobky jsou navíc často ošetřeny nejrůznějšími povrchovými úpravami zlepšujícími přirozené vlastnosti betonu. Mrazuvzdornost, odolnost proti vodě a snadné čištění jsou také samozřejmostí.

plotové systémy PRESBETON Nova, s.r.o.

Přirozený vzhled nebo hladká klasika

Vzhled si lze vybrat z velké nabídky variant. Jedno z nejširších portfolií betonových produktů u nás nabízí česká firma PRESBETON®. Plotové systémy si můžete koupit v několika reliéfních dezénech, které mohou být z jedné pohledové strany nebo z obou. Reliéfy jsou inspirovány tradičními přírodními materiály, které se běžně na stavbu plotů používají. Například plotový systém v imitaci opuky ve variantě Colormix je téměř k nerozeznání od klasických skládaných kamenných zdí. Populární jsou také varianty imitující dřevo. S moderní strohou architekturou jde překvapivě dobře dohromady i základní hladká světle výplň, která je navíc cenově velmi příznivá.

plotové systémy PRESBETON Nova, s.r.o.

jednoduchá montáž

Montáž plných betonových plotů je v zásadě jednoduchá, přesto skrývá určité úskalí a je dobré jejich montáž svěřit do rukou odborníků. Především je třeba precizní vyměřit a nainšalovať jednotlivé sloupy, mezi které se vkládá samotná betonová plotová výplň. PRESBETON® nabízí několik výšek sloupů, které definují celkovou výšku plotu, která se pohybuje v rozmezí 120 cm, 160 cm, 200 cm a 240 cm. Při nižších variantách je možné zvládnout zasazení plotových výplní mezi sloupy svépomocí, při vyšších plotech se ale stavba bez zvedací techniky neobejde. Všechny plotové systémy PRESBETON® jsou mrazuvzdorné a ošetřeny impregnací Protect System TOP proti znečištění a pronikání vody.

- Reklama -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články