Sobota, 22 ledna, 2022

Letní osvěžení v zahradním bazénu

Více článků

Bazén situujte v blízkosti domu v návaznosti na terasu. Budete se tak moci kdykoli pokochat pohledem na vodní hladinu nebo pozorovat koupající se děti. Místo na slunci je ideální, voda se během horkých dnů neustále ohřívá.

Pokud je určen pouze pro jednoho plavce, šířka přibližně 2,5 m je dostačující. Na běžné využívání je optimální délka 4 metry, pro plavecký bazén počítejte s minimální délkou 8 m. Netřeba zapomínat ani na hloubku – kvalitně si zaplavete ve vodě hluboké minimálně 1,2 m. Zpevněná plocha kolem bazénu by měla být široká alespoň 1,2 m. Počítejte se zpevněnou plochou na jeho obsluhu a přístup k němu, jakož i s plochou na výstup osob z bazénu či na umístění lehátek. Bazén je opravdu velká investice, s jeho výběrem a realizací se obraťte proto na odborníky, jakým je například bazenservis.sk, který vám udělá řešení na míru.

venkovní bazény Bazénservis s.r.o.

NÁŠ TIP: Neumísťujte si bazén do žádného z rohů na pozemku, protože vám to může omezovat přístup do samotného bazénu.

POVRCH OKOLO BAZÉNU

Terénní úpravy kolem bazénu jsou korunou díla, pověstnou třešničkou na dortu. Jaký materiál zvolit, aby byl pohyb kolem něj příjemný a bezpečný?

KÁMEN

Přírodní kámen je trvanlivý a snadno se udržuje. Kromě vysoké ceny může být nevýhodou tepelná vodivost, zejména v letních vedrech. Alternativou mohou být obklady z umělého kamene. Dobrou protiskluznost zabezpečuje vymývaný povrch. Popularitu si získává dlažba z vibrovaného betonu, který dokonale imituje vzhled kamene, cihly, pískovce či dřeva.

venkovní bazény Bazénservis s.r.o.

TRÁVA A ROSTLINY

Hodí se, pokud chcete zachovat přírodní ráz zahrady. Chodidly si však rychle nánosů do bazénu špínu. Do těsné blízkosti bazénu neumísťujte ani květinové záhony. Při zalévání nebo během deště by se do vody mohl dostat nejen substrát, ale i hnojiva.

- Reklama -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články