Pondělí, 5 prosince, 2022

Jak připravit venkovní bazén na sezónu?

Více článků

Pokud jste si bazén po skončení letní sezóny precizní uklidili a zajistily ochranným krytem, ​​bude jeho opětovná příprava na novou sezónu hračka. Nezapomeňte však dodržet pár základních pravidel.

Odzimování bazénu se provádí v době, kdy noční teploty přestanou klesat pod nulu. Obvykle to bývá na přelomu dubna a května. Zkontrolujte teplotu vody, měla by mít minimálně 10 ° C. Právě tato teplota je hraniční a začínají se u ní v bazénové vodě vyskytovat řasy a bakterie, pro které je třeba začít údržbu vody. Pokud bazén nemáte mimo sezónu chráněn fólií nebo zastřešením, vodu budete muset na jaře úplně vypustit. V opačném případě se jí vzdát nemusíte.

1 ODSTRAŇTE NEČISTOTY

Síťkou na hmyz posbírejte listí, hmyz a jiné nečistoty, které plavou na hladině. Pokračujte odstraněním všech nečistot ze stěn a ze dna bazénu. Můžete použít tekutý prostředek, který se na zašpiněných místech nechává působit 10 – 15 min. Rozpuštěné nečistoty setřete hadříkem nebo houbičkou a nakonec opláchněte vodou. Majitelé robotických vysavačů si mohou pomoci i nimi. Ruční vysavač napájen na filtraci vám v tomto případě nepomůže, protože voda je po zimě pod tryskami. Znečištěnou vodu pak pomocí ponorného čerpadla buď zcela vypustíte nebo ji necháte.

2 ZAPOJTE filtrace a OHŘEV

Připojte hadicemi pískovou filtraci, solární ohřev nebo tepelné čerpadlo. Pokud je písek ve filtraci starší než dva roky, doporučujeme ho vyměnit. Dbejte, aby byly všechny spoje dobře utaženy. Filtrační nádobu odvzdušněte horním ventilem a spusťte časové spínání filtrace. Abyste filtraci mohli vyzkoušet, je třeba zavodnit.

3 DOPLŇTE VODU

Vodu napusťte tak, aby byla nad úrovní středu přítokové příruby tzv. skimmeru, a 24 hodin nepřetržitě filtrujte. Pokud se filtr bude zanášet, je třeba tyto nečistoty vybírat. Vodu nemusíte napouštět pouze z vodovodní přípojky, můžete také požádat vodárenskou společnost o cisternu. V případě, že napouštíte bazén vodou ze studny, nezapomeňte použít přípravek, který snižuje její tvrdost a zbavuje studnové vodu přebytečných minerálů (ty při kontaktu s chlórem způsobí hnědý zákal bazénové vody). Přípravek přidejte ihned po napuštění bazénu.

dobrá rada

Jak udržet vodu v bazénu dlouho čistou? Ideální je nechat projít celý objem pískovou filtrací třikrát během běžného koupacího dne.


Při přípravě bazenu na sezonu nezapomentě zkontrolovat veškeré bazenové příslušenství, aby vše bylo v pořádku.


- Reklama -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články