Pondělí, 5 prosince, 2022

Zimou zahrádkaření nekončí. Nezapomeňte na tyto důležité činnosti!

Více článků

S příchodem prvních chladných dnů zahrada ztratí svou sezónní pestrost i vůně a je nejvyšší čas správně ji zazimovat a soustředit se na její zimní půvab. Přitom však nelze zapomínat ani na řadu pěstitelských činností v interiéru.

V zimě můžete zahradu obohatit o vzácné méně tradiční okrasné rostliny, například kvetoucí keře – atraktivní vilín, kalinu voňavou nebo jasmín nahokvětý.

nové přírůstky

V zimě můžete zahradu obohatit o vzácné méně tradiční okrasné rostliny, například kvetoucí keře – atraktivní vilín, kalinu voňavou nebo jasmín nahokvětý. Po koupi není nezbytné dřeviny hned vysazovat, stačí je umístit na chráněné místo, občas zalít a vysadit až na jaře (výsadba do zmrzlé půdy není vhodná).

V nabídce naleznete i nejkrásnější kvetoucí trvalku zimy – čemeřice (Helleborus niger), kterou si můžete přímo vysadit do zahrady. Zakoupit si možná i Libavka, cesmínu nebo kvetoucí vřesovce. Ani ty se však v zimě nesmí vysazovat do půdy – umístěte je proto do blízkosti domu a občas zalijte. Opatrní buďte při koupi zakrslých jehličnanů. Často jsou určeny výhradně na vánoční trh a jejich životnost je opravdu nízká.

Netradiční možnosti pro vytvoření živého plotu

Optimální teplota pro citrusy je v tomto období 5 až 15 ° C. Ideální je umístit je do dostatečně světlé místnosti bez dopadu přímých slunečních paprsků, které mohou vyvolat ztrátu části listů.
Optimální teplota pro citrusy je v tomto období 5 až 15 ° C. Ideální je umístit je do dostatečně světlé místnosti bez dopadu přímých slunečních paprsků, které mohou vyvolat ztrátu části listů. Daniel Košťál

zimování citrusů

Optimální teplota pro citrusy je v tomto období 5 až 15 ° C. Ideální je umístit je do dostatečně světlé místnosti bez dopadu přímých slunečních paprsků, které mohou vyvolat ztrátu části listů. Ty však na jaře opět vyženou. Citrusy možná zimovat i ve vytápěné místnosti nebo zimní zahradě, což však není ideální.

Opatrní buďte při zalievaní- substrát by měl vždy mezi zálivkami mírně proschnout, na přelití reagují citrusy hnědnutím a zasycháním větviček. Pokud jsou během zimy umístěny v teplejších prostorách, je nezbytné přihnojit je jednou za dva týdny hnojivem na citrusy. Jednotlivé rostliny je třeba pravidelně prohlížet a v případě výskytu chorob či škůdců třeba neprodleně zasáhnout. Během zimy citrusy nepřesazujte ani nestříhejte.

Zima je vhodná k likvidaci nežádoucích porostů a na radikální zmlazením živých plotů a nevzhledných krov. Řezat třeba během slunečných dnů, kdy nemrzne.

- Reklama -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články