Sobota, 22 ledna, 2022

Jak vybrat kvalitní poštovní schránku?

Více článků

Poštovní schránka neodmyslitelně patří ke každému domu. Měla by být dostatečně velká, aby se do ní bez problému vešly všechny dopisy, časopisy i drobné balíčky. Musí být dostatečně odolná, aby se k vaší poště nedostali zloději a neoprávněné osoby. Především u rodinných domů je důležitý také vzhled poštovní schránky, pro bytové domy jsou zase k dispozici prostorově úsporná řešení schránkových sestav pro umístění na stěnu ve vstupní hale.

Kvalita a umístění schránky

Zvláště u rodinných domů, kde je schránka umístěna venku, bývá výhodné připlatit si za kvalitnější schránku. Precizní zpracování, odolnější materiály a lepší povrchová úprava se odrazí ve větší odolnosti vůči vandalům, ale i celkově výrazně delší životnosti schránky. Venkovní poštovní schránka musí v první řadě celoročně odolávat vlivům počasí, proto je vhodné volit schránky z nerezové oceli, případně nerezavějící schránky s kvalitním lakem. Zajímavou alternativou jsou pak také plastové poštovní schránky, např. plastová poštovní schránka Piano, u kterých máte vždy jistotu, že nezrezaví.

Na co si dát pozor při výběru poštovní schránky?

Při výběru poštovní schránky je důležité, kolik pošty se do ní vejde. Pokud zásilky dostáváte spíše příležitostně, postačí menší, kompaktní schránka. Kdo naopak dostává hodně pošty, měl by vybírat z prostornějších schránek.

Rozměr a účel schránky

Existují dokonce extra velká provedení schránek, do kterých se vejdou i menší ploché balíčky (např. knihy apod.) a které pojmou opravdu hodně zásilek. Jedna z nich je třeba extra velká poštovní schránka Nordic v bílé barvě. Jejich další výhodou je, že trvá dlouho je zaplnit, takže i když odjedete na dovolenou, nemusíte se obávat přeplněné schránky, která by na první pohled upozorňovala případné zloděje, že jste delší dobu mimo domov.

Mnoho schránek se vyrábí se zarážkou dvířek, která zabraňuje tomu, aby pošta po otevření vypadla na zem. Tyto schránky pak lze pohodlně vybírat i jednou rukou. Některé poštovní schránky nabízejí praktické „vychytávky“ – například velké osvětlené domovní číslo jako u poštovní schránky Malaga. To je je krásně vidět i za tmy. Tato poštovní schránka je vybavena solárním panelem pro nabíjení za dne a automatickým spínačem osvětlení při soumraku.

Náš tip:

Pokud uvažujete o nové poštovní schránce, můžete navštívit např. webové stránky www.klicovecentrum.cz a nebo některou z kamenných prodejen KLÍČOVÉHO CENTRA. Najdete zde široký výběr různých modelů levných poštovních schránek STAR i vysoce kvalitních poštovních schránek od německého výrobce BURG-WÄCHTER – jak schránky s klasickým nenápadným vzhledem, který zbytečně nepřitahuje pozornost vandalů, tak barevné a designové kousky, které jsou skvělým doplňkem k moderním stavbám i luxusním vilám.

- Reklama -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články