Sobota, 22 ledna, 2022

Nízkoenergetický dům postavíte z cihel HELUZ FAMILY 44 bez zateplení

Více článků

Půlstoletí uplynulo od doby, kdy se v důsledku světové energetické krize začala řešit energetická náročnost budov. Jedním z řešení bylo dodatečné zateplení domů. Souběžně s tím se však výrobci stavebních materiálů věnovali zdokonalování tepelněizolačních vlastností zdiva, aby vyhověly nárokům na energeticky úsporné budovy.

V cihlářském průmyslu jsou výsledkem dnešní voštinové cihly, které již od šířky 44 cm (HELUZ FAMILY 44 má U = 0,17 W / m2K) splňují požadavky na stavbu nízkoenergetických domů, bez nutnosti dodatečně zateplovat. Z dodatečného zateplování novostaveb se tak po půl století stala překonána technologie, protože z jednovrstvé zděné konstrukce postavíme rychleji za stejné náklady trvanlivější konstrukci.

Argumentů na stavbu jednovrstvého zdiva je celá řada, zejména ekonomických, ekologických a zdravotních – stavba má delší životnost, za stejnou cenu probíhá rychleji až o dva měsíce, bez rizika technologických chyb při instalaci dodatečného zateplení, jednovrstvé zdivo lépe dýchá, protože má 4 – 6 -krát lepší difuzní vlastnosti jako EPS (polystyren) používaný na zateplovací systémy, takže nehrozí biologická ani mechanická degradace atd.

„V cenovém srovnání konstrukce z cihel HELUZ FAMILY šířky 44 cm vs. cihlová konstrukce s 16 cm EPS, která má srovnatelný součinitel prostupu tepla, dosáhneme stejné náklady na realizaci. Záleží do velké míry na ceně práce, druhu izolantu, ukotvení a pod., Ale za stejnou cenu můžeme mít trvanlivější a jednodušší jednovrstvou konstrukci, „potvrzuje ekonomický argument Ing. Filip Bosák, manažer technického poradenství společnosti HELUZ.

- Reklama -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články